JTB

トリップアドバイザー

Hotels.com

Australian Open: Magdalena Fręch napsuła sporo krwi faworytce, ale odpadła

Magdalena Fręch przegrała z Carlą Suarez Navarro 5:7, 3:6 w meczu pierwszej rundy Australian Open. Polka po raz pierwszy zagrała w głównej drabince turnieju, dzielnie walczyła ze słynną Hiszpanką, ale ostatecznie musiała uznać jej wyższość.
Fręch świetnie spisała się w eliminacjach do turnieju w Melbourne. Polka przeszła trzy rundy i trafiła na Carlę Suarez-Navarro. Hiszpanka, która w 2013 roku była w ćwierćfinale Australian Open, rok później awansowała do półfinału French Open, a przed dwoma laty była notowana na 6. miejscu w rankingu WTA, była zdecydowaną faworytką w starciu z naszą tenisistką.
Magdalena Fręch pokazała się jednak z bardzo dobrej strony i napędziła strachu doświadczonej rywalce. W pierwszym secie świetnie weszła w mecz. Przy stanie 2:1 zdołała przełamać rywalkę i wyjść na dwupunktowe prowadzenie. Niespodzianka wisiała w powietrzu. Niestety Suarez-Navarro błyskawicznie odrobiła stratę. Polka utrzymywała prowadzenie do dziewiątego gema. W jedenastym, przy wyniku 5:5, dała się przełamać po raz drugi w tej odsłonie meczu i Hiszpanka serwowała na seta.
Fręch raz jeszcze ją postraszyła. Miała break pointa i niewiele brakowało, a doprowadziłaby do tie breaka. Potem obroniła jeszcze dwie piłki setowe, ale trzeciej już nie dała rady.
Drugi set zaczął się dla Polki od straty gema przy własnym podaniu. Suarez Navarro poprawiła swoim serwisem i zrobiło się 0:2. W czwartym gemie nasza zawodniczka miała trzy szanse na przełamanie, ale żadnej z nich nie wykorzystała i ciągle to rywalka miała dwa gemy przewagi (3:1). Co nie udało się w czwartym, wyszło w szóstym. Fręch wyszła na prowadzenie 40:0, rywalka obroniła pierwszego break pointa, ale kolejnego już nie i Polka wyrównała stan rywalizacji w drugim secie - 3:3.
Mozolnie odrabiane straty, a chwilę później znowu cios dla Polki. Hiszpanka w łatwy sposób kolejny raz przełamała naszą tenisistkę, objęła prowadzenie 4:3 i znalazła się na autostradzie do drugiej rundy. Fręch znowu starała się poprzeszkadzać, prowadziła nawet 30:15 w następnym gemie, ale tym razem już nie potrafiła odkuć się przełamaniem powrotnym. W dziewiątym gemie Suarez Navarro dopełniła dzieła po raz trzeci przełamując podanie Fręch. Hiszpanka wygrała 6:3, a cały mecz 2-0.
Carla Suarez Navarro w drugiej rundzie zagra z Timeą Babos, która sensacyjnie wyrzuciła z turnieju rozstawioną z numerem dziesiątym Coco Vandeweghe.
Carla Suarez Navarro (Hiszpania) - Magdalena Fręch (Polska) 7:5, 6:3